Connect with us

Фудбал

Барса и Меси ќе го тужат „Ел Мундо“ за објавениот договор

Published

on

„Ниту еден играч во историјата на фудбалот немал ваков договор, како што има Аргентинецот во Барселона, му истекува во јуни“. Ова беше дел од објавата на шпанскиот весник „Ел Мундо Депортиво“ по што започна бура на „Ноу Камп“.

Лионел Меси и неговите адвокати најавија тужба против весникот, пренесуваат шпанките медиуми, а ист потег најавуваат и од ФК Барселона. По тој повод клубот од Каталонија објави соопштение за јавноста:

„По повод информациите објавени денес во всникот `Ел Мундо` околу договорот меѓу Барселона и нашиот играч Лионел Меси клубот изразува жалење што е тој објавен затоа што се работи за приватен договор меѓу две страни кој е од доверлив тип. Барселона категорички ја отфрла секоја одговорност за објавата на овој документ и ќе преземе правна акција против весникот за штетата која ја предизвика овој текст. ФК Барселона му пружа целосна поддршка на Лионел Меси пред се заради обидот за дискредитација на неговиот лик и дело со што сака да се нанесе штета на неговите достигнувања кои го прават најдобар фудбалер во историјата“ стои во соопштението од Барселона.

Според договорот, кој го објави „Ел Мундо“ ако се собере од 2017 година до јуни годинава заработката на Аргентинецот е над 555 милиони евра.

Continue Reading
5 Comments

5 Comments

 1. Melissa Stanley

  27/12/2022 at 03:05

  Hi there,

  We are a group of freelance writers who offer professional writing services to help businesses and individuals improve the content on their websites. With our team of experienced writers, we can provide high-quality, engaging content that will help your website stand out and attract more visitors.

  Our rates are $25 for 1000 words and $30 for 1500 words. We offer a wide range of topics and can work with you to develop a content strategy that meets your needs and goals.

  If you are interested in our services or have any questions, please don’t hesitate to reach out. We would be happy to discuss how we can help your website succeed.

  Best regards,
  Mel

  • Christina Henderson

   24/01/2023 at 19:34

   Hi there,

   We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

   – Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200+ followers per month.
   – Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche.
   – Safe: All actions are made manually. We do not use any bots.

   The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

   If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further.

   Kind Regards,
   Christina

   • Megan Johnstone

    27/01/2023 at 23:30

    Hi there,

    We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

    – We guarantee to gain you 400-1000+ followers per month.
    – People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction.
    – All actions are made manually by our team. We do not use any ‘bots’.

    The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

    If you’d like to see some of our previous work, let me know, and we can discuss it further.

    Kind Regards,
    Megan

  • Libby Evans

   24/03/2023 at 12:58

   Hi there,

   We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

   – We guarantee to gain you 400-1000+ followers per month.
   – People follow you because they are interested in you, increasing likes, comments and interaction.
   – All actions are made manually by our team. We do not use any ‘bots’.

   The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

   If you’d like to see some of our previous work, let me know, and we can discuss it further.

   Kind Regards,
   Libby

 2. zoritoler imol

  30/04/2023 at 00:59

  We absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be exactly what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on many of the subjects you write in relation to here. Again, awesome site!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Фудбал

Ван Дајк се враќа на терен порано од очекуваното

Published

on

By

Добри вести за Јирген Клоп и Ливерпул. Еден од најдобрите светски стопери во моментов, Вирџил Ван Дајк кој е на рехабилитација во Дубаи би можело да се врати на терен порано од очекуваното.

Холанѓанецот во октомври лани се здоби со повреда на вкрстените лигаменти по дербито со Евертон.

Последните информации се дека искусниот дефанзивец би можел да се врати на терен веќе во април, што значи дека ќе е тука во финалната борба за титулата, затоа што сезоната е предвидено да заврши на крајот на мај.

„Црвените“ моментно имаат големи проблеми со повредени играчи, посебно со дефанзивците.

Лошата вест за Клоп е дека вториот стопер, Џо Гомез би можел да го пропушти остатокот од сезоната поради повреда на коленото.

Ливерпул има проблеми да ја склопи дефанзивната линија пред денешниот меч со Вест Хем затоа што и Џоел Матип пак е надвор од стројот, па дефанзивата на актуелниот шампион ќе ја раководи капитенот Џордан Хендерсон со младите Натаниел Филипс и Рис Вилијамс.

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk