Connect with us

Вести

Италија: Вакцината на Астразенека не се препорачува за лица над 55 години

Италијанската агенција за лекови (АИФА) денеска ја одобри употребата на вакцината Астазенека против коронавирус за сите возрасни лица, но исто...

Copyright © 2020 Avenue.mk