Connect with us

Мотоспорт

Емотивното видео од кокпитот и тажната слика од Расел по трката ја обележаа ноќта во Бахреин

Published

on

Џорџ Расел ја обележа синоќешната трка за Големата награда на Бахреин во која само поради лошата работа на механичарите на Мерцедес остана без победата.

Во боксот на Мерцедес најпрво погрешија при менувањето на пневматиците, па Расел ја изгуби позицијата и падна на четвртата позиција. И покрај тоа тој успеа да се врати и стигна до второто место, а евидентно беше дека до крајот на трката ќе го престигне и Чеко Перез затоа што беше многу побрз од него.

Сепак, потоа се случи уште еден малер за Расел затоа што еден од неговите пневматици пукна па тој мораше да оди повторно во боксот и трката да ја продолжи од последното место.

На крајот го продолжи одличното возење и успеа да влезе во бодови, први за него во кариерата, меѓутоа горчината за тоа што се случуваше претходно остана кај младиот возач.

Кога добиваше охрабрувачки пораки и честитки од боксот на Мерцедес, Расел имаше емотивно издание во кое дури и се расплака поради се што му се случуваше.

На крајот, социјалните мрежи ги обиколи една слика од тажниот пилот кој беше легнат на тревата покрај патеката неверувајќи што му се случи на трката во Бахреин.

Останува да се види дали Џорџ Расел ќе добие уште една шанса во Мерцедес или Луис Хамилтон ќе го победи коронавирусот, па ќе се врати во болидот на шампионскиот тим кај конструкторите.

Како мала утеха за пилотот дојде и најбрзиот круг кој го имаше на патеката по кој обезбеди дополнителен поен, како и тоа што на крајот на трката од фановите беше избран за возач на денот.

Continue Reading
55 Comments

55 Comments

 1. AmberlyPiPt

  20/02/2023 at 22:57

  singles near me free
  100 free chat and dating for adults free
  ourtime dating

 2. SalomaPiPt

  23/02/2023 at 21:12

  online dating services
  free adult date sites
  ourtime dating site

 3. polkacity coin

  04/03/2023 at 18:11

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 4. AlikaPiPt

  10/04/2023 at 15:30

  avast vpn reviews
  best free vpn for chrome
  avast vpn service

 5. GenoveraPiPt

  10/04/2023 at 16:57

  best free vpn to use in china
  private internet access vpn
  best free vpn for windows 10

 6. TerryPiPt

  10/04/2023 at 18:22

  free vpn for firefox
  best vpn for macbook
  free vpn download

 7. MarciePiPt

  10/04/2023 at 19:49

  international vpn service
  free vpn india
  setting up a vpn

 8. BobbiePiPt

  10/04/2023 at 21:25

  vpn for free
  best vpn app for windows
  proton vpn free

 9. MyriamPiPt

  11/04/2023 at 13:55

  best vpn apps
  free us vpn
  free vpn for chromebook

 10. ConsueloPiPt

  11/04/2023 at 15:18

  best vpn for pc free download
  how to get a vpn free
  business vpn provider

 11. XylinaPiPt

  11/04/2023 at 16:44

  secure line vpn review
  best vpn location for warzone
  vpn browser

 12. MarylouPiPt

  11/04/2023 at 18:09

  vpn vanish
  vpn for mac
  best countries for vpn

 13. DaveenPiPt

  11/04/2023 at 19:34

  free online vpn browser
  avast secure line vpn
  free vpn\\

 14. AinsliePiPt

  11/04/2023 at 20:59

  buy vpn with bitcoin
  buy private vpn
  vpn to buy flights

 15. ViolettaPiPt

  11/04/2023 at 22:26

  use vpn to buy crypto
  hotspot shield vpn proxy free
  best vpn for roku

 16. SadellaPiPt

  11/04/2023 at 23:51

  buy hma pro vpn
  vpn ratings
  free vpn for torrenting

 17. BrierPiPt

  25/04/2023 at 13:39

  best online casino welcome bonus
  free sign up bonus no deposit casino
  united states online casino

 18. YasminPiPt

  25/04/2023 at 15:02

  custom college essays
  custom essay papers
  college essay writing service

 19. JaimePiPt

  25/04/2023 at 16:28

  can somebody write my essay
  original essay writing service
  custom essay writing sites

 20. CorendaPiPt

  25/04/2023 at 17:54

  best casino reviews
  mobile slots
  united states online casino

 21. ArlinePiPt

  25/04/2023 at 19:19

  online no deposit casino bonus
  us casinos online
  online casino free money

 22. JoellyPiPt

  25/04/2023 at 20:43

  casino online usa
  usa casino
  casino real money

 23. LoraliePiPt

  25/04/2023 at 22:07

  college application essay services
  essay customer service
  buy custom essay

 24. EmlynnPiPt

  26/04/2023 at 02:33

  help me write a narrative essay
  cheapest essay writers
  can t write my essay

 25. ImeldaPiPt

  26/04/2023 at 04:00

  the help by kathryn stockett essay
  college application essay writers
  best essay writing

 26. RobbiePiPt

  26/04/2023 at 05:28

  casino signup bonus no deposit
  best casino deposit bonus
  online casino free bonus no deposit

 27. AlicaPiPt

  26/04/2023 at 06:56

  essay help
  best essay writer company
  essay custom writing

 28. PaulinePiPt

  26/04/2023 at 08:20

  free casino no deposit
  online casinos free money
  casino bonus no deposit

 29. FancyPiPt

  26/04/2023 at 09:43

  casino online real money
  kasino bonus
  the best online casino

 30. CristenPiPt

  26/04/2023 at 11:04

  no deposit casino games
  best online casinos for us players
  online casinos

 31. CeliaPiPt

  26/04/2023 at 12:25

  mobile casino real money
  best online blackjack
  online gambling reviews

 32. MyrillaPiPt

  26/04/2023 at 13:46

  help on writing an essay
  do my essay cheap
  famous essay writers

 33. DarylPiPt

  26/04/2023 at 15:07

  best essay writer
  good essay writing website
  custom essay writing canada

 34. DiannnePiPt

  26/04/2023 at 16:29

  bonus casino online
  best online usa casinos
  casino bonus no deposit

 35. MarniPiPt

  28/04/2023 at 13:02

  facebook free slots games
  lucky 777 plus
  7 free online slots machines

 36. TrudePiPt

  28/04/2023 at 14:28

  where to play slots
  casino slot free
  play great africa slots

 37. CindeePiPt

  28/04/2023 at 15:54

  lincoln slots
  free slots no download
  play slots online for real money

 38. BeliaPiPt

  28/04/2023 at 17:21

  princess bride slots
  777 deluxe slots
  lincoln slots online

 39. VinnyPiPt

  28/04/2023 at 18:47

  free storm queen slots
  cats slots free play
  penny slots

 40. ElliePiPt

  28/04/2023 at 20:13

  free slots 24 7
  top dollar mike slots
  gw2 jewry slots

 41. DyannPiPt

  28/04/2023 at 21:38

  real slots
  free slots from vegas
  caesars free slots

 42. ViviePiPt

  28/04/2023 at 23:06

  777 slots casino
  interactive slots
  simslots

 43. MerriliPiPt

  29/04/2023 at 00:35

  free wizard of oz slots
  penny slots
  online slots bonus

 44. ArdisPiPt

  29/04/2023 at 02:07

  777 deluxe slots
  free slots vegas world
  free slot games for fun

 45. MarniPiPt

  29/04/2023 at 03:34

  slots 300
  casino 777
  real slots

 46. zoritoler imol

  29/04/2023 at 04:16

  Yeah bookmaking this wasn’t a risky decision great post! .

 47. TrudePiPt

  29/04/2023 at 05:06

  best gambling slots
  casino slots
  slim slots free games

 48. CindeePiPt

  29/04/2023 at 06:34

  caesars free slot casino
  casino slots free
  free slots 4 u

 49. BeliaPiPt

  29/04/2023 at 08:04

  casino slots games online
  play slots online
  igt free slots online

 50. VinnyPiPt

  29/04/2023 at 09:32

  computergirl888
  cash river casino slots free
  my konami free coins

 51. ElliePiPt

  29/04/2023 at 10:58

  brian christopher slots
  free on line slots
  old vegas slots facebook

 52. DyannPiPt

  29/04/2023 at 12:24

  free kiss slots
  myclub888
  vegas plus casino

 53. ViviePiPt

  29/04/2023 at 13:49

  penny slots
  vegas world free slots games online
  free slots to play now

 54. MerriliPiPt

  29/04/2023 at 15:18

  casino slot machine
  p0psl0ts
  slots era

 55. ArdisPiPt

  29/04/2023 at 16:42

  charlestown slots
  triple diamond slots
  free coins for doubledown casino slots

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Мотоспорт

Хамилтон ја пропушта трката за Големата награда на Шакир, Мерцедес тактизира кој ќе го замени

Published

on

By

Старо-новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле позитивни, а самиот пилот појавил и симптоми на коронавирусот.

Како што објави Мерцедес, Хамилтон три пати бил тестиран минатата недела и на сите тестирања бил негативен.

Сепак во текот на вчерашниот ден тој почувствувал симптоми на вирусот и веднаш бил информиран дека еден од тестовите сепак е позитивен. Хамилтон направил уште еден тест и тој испаднал позитивен по што тој веднаш се ставил во изолација во Бахреин.

Од Мерцедес јавуваат дека Хамилтон се чувствува добро и дека има само некои поблаги симптоми.

Британецот е третиот пилот од Формула 1 кој ќе пропушти трка поради позитивен наод на Ковид-19. Претходно трки пропуштаа и Серхио Перез и Ленс Строл.

Од Мерцедес се уште не одлучиле кој ќе го замени седумкратниот светски шампион во болидот за трката во Бахреин, но се верувам дека тоа ќе биде Стофел Вандорн кој е резервен возач на тимот и кој се очекува да пристигне во Бахреин.

Инаку, Хамилтон треба да приложи негативен тест за да му биде дозволено да се врати на патеката што значи дека неговото учество и на последната трка од сезоната во Абу Даби е ставено под голем знак прашалник.

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk