Connect with us

Мотоспорт

Хамилтон ја пропушта трката за Големата награда на Шакир, Мерцедес тактизира кој ќе го замени

Published

on

Старо-новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле позитивни, а самиот пилот појавил и симптоми на коронавирусот.

Како што објави Мерцедес, Хамилтон три пати бил тестиран минатата недела и на сите тестирања бил негативен.

Сепак во текот на вчерашниот ден тој почувствувал симптоми на вирусот и веднаш бил информиран дека еден од тестовите сепак е позитивен. Хамилтон направил уште еден тест и тој испаднал позитивен по што тој веднаш се ставил во изолација во Бахреин.

Од Мерцедес јавуваат дека Хамилтон се чувствува добро и дека има само некои поблаги симптоми.

Британецот е третиот пилот од Формула 1 кој ќе пропушти трка поради позитивен наод на Ковид-19. Претходно трки пропуштаа и Серхио Перез и Ленс Строл.

Од Мерцедес се уште не одлучиле кој ќе го замени седумкратниот светски шампион во болидот за трката во Бахреин, но се верувам дека тоа ќе биде Стофел Вандорн кој е резервен возач на тимот и кој се очекува да пристигне во Бахреин.

Инаку, Хамилтон треба да приложи негативен тест за да му биде дозволено да се врати на патеката што значи дека неговото учество и на последната трка од сезоната во Абу Даби е ставено под голем знак прашалник.

Continue Reading
56 Comments

56 Comments

 1. AmberlyPiPt

  19/02/2023 at 23:24

  free personals
  find singles dating
  mature dating

 2. SalomaPiPt

  23/02/2023 at 15:43

  mature dating
  dating wites
  meet singles

 3. AlikaPiPt

  10/04/2023 at 14:17

  netflix vpn free
  windscribe free vpn
  hola vpn chrome

 4. GenoveraPiPt

  10/04/2023 at 16:02

  best lifetime vpn
  best windows vpn 2018
  how to get vpn free

 5. TerryPiPt

  10/04/2023 at 17:29

  free vpn for streaming
  vpn netflix free
  turbo vpn

 6. MarciePiPt

  10/04/2023 at 18:53

  free vpn for phone
  best vpn apps
  best vpn for pc

 7. BobbiePiPt

  10/04/2023 at 20:32

  best canada vpn
  winscribe vpn
  buy a vpn router

 8. MyriamPiPt

  11/04/2023 at 13:02

  where to buy a vpn
  tunnelbear vpn
  vpn windows free

 9. ConsueloPiPt

  11/04/2023 at 14:26

  open vpn free
  best free vpn for roobet
  virtual shield vpn

 10. XylinaPiPt

  11/04/2023 at 15:49

  what is the best vpn
  best vpn for india
  vpn safari free

 11. MarylouPiPt

  11/04/2023 at 17:15

  avast secureline vpn
  vpn free windows
  how does a vpn work

 12. DaveenPiPt

  11/04/2023 at 18:40

  best vpn australia
  free windows vpn
  use vpn to buy crypto

 13. AinsliePiPt

  11/04/2023 at 20:05

  hma vpn
  free vpn for google chrome
  avast vpn

 14. ViolettaPiPt

  11/04/2023 at 21:33

  business vpn internet
  nord vpn reviews
  free unlimited vpn for mac

 15. SadellaPiPt

  11/04/2023 at 22:57

  free vpn australia
  best vpn for china
  best browser vpn

 16. BrierPiPt

  25/04/2023 at 12:53

  us casinos online
  casino play for real money
  casino no deposit bonus

 17. YasminPiPt

  25/04/2023 at 14:10

  best essay service
  online essay editing services
  best essay service

 18. JaimePiPt

  25/04/2023 at 15:35

  essay writers canada
  community service essays
  how to write my essay

 19. CorendaPiPt

  25/04/2023 at 17:00

  casino signup bonus no deposit
  real casino games online
  no deposit casino bonus

 20. ArlinePiPt

  25/04/2023 at 18:25

  online casino real money
  best online casino real money
  no deposit welcome bonus casino

 21. JoellyPiPt

  25/04/2023 at 19:51

  casino bonus no deposit
  no deposit free bonus casino
  online casino games for real money

 22. LoraliePiPt

  25/04/2023 at 21:14

  buy argumentative essay
  definition essay help
  write my essay canada

 23. BrittPiPt

  25/04/2023 at 22:38

  essays to buy
  college admission essay writing service
  essays on the movie the help

 24. GunillaPiPt

  26/04/2023 at 00:12

  best essay writing website
  help writing an essay for college
  custom college essay writing service

 25. EmlynnPiPt

  26/04/2023 at 01:38

  professional essay writing services
  mba essay review service
  essay writing services legal

 26. ImeldaPiPt

  26/04/2023 at 03:05

  custom admission essay
  professional custom essays
  custom essay toronto

 27. RobbiePiPt

  26/04/2023 at 04:32

  casino no deposit sign up bonus
  no deposit online casino bonus
  online casino with free signup bonus real money usa

 28. AlicaPiPt

  26/04/2023 at 06:00

  essay paper writing service
  cheap custom essay writing service
  critical essay help

 29. PaulinePiPt

  26/04/2023 at 07:27

  best free casino bonus no deposit
  best casino online
  online casino free money

 30. FancyPiPt

  26/04/2023 at 08:51

  free slots for mac
  free no deposit casino
  bovada online casino

 31. CristenPiPt

  26/04/2023 at 10:13

  mobile gambeling
  casino online real money
  free no deposit bonus

 32. CeliaPiPt

  26/04/2023 at 11:34

  casino sign up bonus
  free casino bonus
  top mobile casino

 33. MyrillaPiPt

  26/04/2023 at 12:55

  us essay writing services
  college entrance essay writing service
  essay writing service legal

 34. DarylPiPt

  26/04/2023 at 14:16

  cheap custom essays
  best admission essay editing service
  buy custom essay

 35. DiannnePiPt

  26/04/2023 at 15:38

  best welcome bonus casino
  play mobile casino
  free online games to win real money no deposit

 36. MarniPiPt

  28/04/2023 at 12:08

  vdeos of live slots
  myvegas slots free chips
  caesars slots

 37. TrudePiPt

  28/04/2023 at 13:34

  scatter slots cheats
  machines Г  sous free slot
  games slots

 38. CindeePiPt

  28/04/2023 at 15:00

  classic slots free
  777lukislot
  slots games

 39. BeliaPiPt

  28/04/2023 at 16:26

  casino 888 free slots
  100% free slots games
  youtube slots

 40. VinnyPiPt

  28/04/2023 at 17:53

  slots canyon inn
  freevegaspennyslots
  jackpot slots

 41. ElliePiPt

  28/04/2023 at 19:19

  online slots real money
  nasty slots
  house of fun

 42. DyannPiPt

  28/04/2023 at 20:44

  aristocrat slots
  armor slots
  casino play slot machine realmoneyonlyhr

 43. ViviePiPt

  28/04/2023 at 22:11

  freeslots machine
  free slots win money instantly
  free slots 4 u

 44. MerriliPiPt

  28/04/2023 at 23:39

  free slots games online
  7s slots free online
  classic slots free

 45. ArdisPiPt

  29/04/2023 at 01:09

  luckyland slots cheat codes
  grand casino slots
  free slots casino world

 46. MarniPiPt

  29/04/2023 at 02:39

  slots of vegas instant play
  free game slot
  ashcroft slots machines

 47. TrudePiPt

  29/04/2023 at 04:08

  williams interactive slots
  club pogo slots
  7 free slots online slot

 48. CindeePiPt

  29/04/2023 at 05:38

  freevegaspennyslots
  free video slots 888
  free vegas penny slots

 49. BeliaPiPt

  29/04/2023 at 07:08

  slots era cheats
  lucky7 bonus
  ceasars slot free casino

 50. VinnyPiPt

  29/04/2023 at 08:36

  sexy girl slots
  free games slots
  adult slots

 51. ElliePiPt

  29/04/2023 at 10:04

  classic slots free
  downloads ruby slots
  carrera slots

 52. DyannPiPt

  29/04/2023 at 11:29

  slots casino games
  7 free slots online slot
  all free slots

 53. zoritoler imol

  29/04/2023 at 11:57

  Really clean website , thanks for this post.

 54. ViviePiPt

  29/04/2023 at 12:55

  aristocats free slots
  free wms slots
  real casino

 55. MerriliPiPt

  29/04/2023 at 14:21

  777 slots
  quick hit slots on facebook
  free slots vegas world

 56. ArdisPiPt

  29/04/2023 at 15:50

  best online slots no download
  scatter slots girls
  best slots to play

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Мотоспорт

Емотивното видео од кокпитот и тажната слика од Расел по трката ја обележаа ноќта во Бахреин

Published

on

By

Џорџ Расел ја обележа синоќешната трка за Големата награда на Бахреин во која само поради лошата работа на механичарите на Мерцедес остана без победата.

Во боксот на Мерцедес најпрво погрешија при менувањето на пневматиците, па Расел ја изгуби позицијата и падна на четвртата позиција. И покрај тоа тој успеа да се врати и стигна до второто место, а евидентно беше дека до крајот на трката ќе го престигне и Чеко Перез затоа што беше многу побрз од него.

Сепак, потоа се случи уште еден малер за Расел затоа што еден од неговите пневматици пукна па тој мораше да оди повторно во боксот и трката да ја продолжи од последното место.

На крајот го продолжи одличното возење и успеа да влезе во бодови, први за него во кариерата, меѓутоа горчината за тоа што се случуваше претходно остана кај младиот возач.

Кога добиваше охрабрувачки пораки и честитки од боксот на Мерцедес, Расел имаше емотивно издание во кое дури и се расплака поради се што му се случуваше.

На крајот, социјалните мрежи ги обиколи една слика од тажниот пилот кој беше легнат на тревата покрај патеката неверувајќи што му се случи на трката во Бахреин.

Останува да се види дали Џорџ Расел ќе добие уште една шанса во Мерцедес или Луис Хамилтон ќе го победи коронавирусот, па ќе се врати во болидот на шампионскиот тим кај конструкторите.

Како мала утеха за пилотот дојде и најбрзиот круг кој го имаше на патеката по кој обезбеди дополнителен поен, како и тоа што на крајот на трката од фановите беше избран за возач на денот.

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk