Connect with us

Музика

Сега и официјално – Васил Гарванлиев е нашиот овогодишен претставник на „Евровизија 2021“

Published

on

Македонската Радио-Телевизија, како носител на лиценцата за учество на „Евровизија“ одлучи наш претставник на овој престижен музички натпревар и годинава да биде Васил Гарванлиев.

„Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја дава одговорноста и можноста да бидам нашиот, македонски преставник годинава на „Евровизија“ во Ротердам. Верувам, ве сакам, ќе пеам за сите вас ама и вие да запеете со мене! Со душа чекам да ги споделам со вас нашите планови како македонски тим за „Евровизија 202“, напиша Васил на својот профил на Фејсбук.

„Во 2019-та застанав гордо зад нашата Тамара, како дел од македонскиот евровизиски тим, а изминатата 2020-та ви ја посветив на сите вас, како официјален македонски преставник, но поради пандемијата на коронавирусот „Евровизија“ лани не се одржа. Еве сега, во 2021-та ја користам мојата животна приказна, за да ви го подарам срцето на дланка преку мојот глас. И им порачувам на сите сонувачи: верувај, сонувај и не се предавај! Вистината, трудот, енергијата, и чистата љубов секогаш победуваат. Сите имаме своја Приказна и Патека која е наша Судбина, и време е ова темно и тешко секојдневие да го исполниме со светлина, љубов и чиста енергија“, вели Васил Гарванлиев.

МРТ пристапува кон избор на нова песна за Васил Гарванлиев и ги повикува сите заинтересирани страни да ги понудат своите музички проекти на следната е-маил адреса: eurosong.macedonia@gmail.com, најдоцна до 27-ти јануари 2021 година.

Јавниот повик е достапен на веб страницата на МРТ, преку следниот ЛИНК.

Continue Reading
44 Comments

44 Comments

 1. NathanHoise

  09/04/2023 at 01:23

  You actually revealed it effectively!
  myself as a writer essay write my essays for me who will write my paper for me

 2. Scottraf

  11/04/2023 at 23:33

  You actually stated this effectively!
  best online casino in canada [url=https://bestonlinecasinoreal.us/]canadian online casino[/url] wind creek online casino pa app

 3. HaaryWex

  14/04/2023 at 18:43

  With thanks, Plenty of knowledge!
  [url=https://researchproposalforphd.com/]research proposal writing services[/url] make proposal [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]buy college research paper[/url] buy term papers

 4. HaaryWex

  15/04/2023 at 19:46

  You actually suggested that perfectly!
  [url=https://ouressays.com/]proposal writing services[/url] buy college research papers [url=https://researchpaperwriterservices.com/]research proposal writer[/url] research paper proposal

 5. HaaryWex

  16/04/2023 at 20:41

  You revealed it adequately.
  [url=https://researchproposalforphd.com/]research paper writer[/url] buying research papers [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]the proposal online[/url] best research paper writing service

 6. HaaryWex

  17/04/2023 at 21:30

  Beneficial data. Regards!
  [url=https://ouressays.com/]make proposal[/url] writing term papers [url=https://researchpaperwriterservices.com/]term paper writing services[/url] college research paper writing service

 7. HaaryWex

  18/04/2023 at 23:38

  Nicely put, With thanks.
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]term paper writing service[/url] buy essay online writing service [url=https://essayservicehelp.com/]cv writing service[/url] cheap custom writing service

 8. HaaryWex

  20/04/2023 at 01:47

  This is nicely expressed. .
  [url=https://essayssolution.com/]what to write my college essay about[/url] please do my essay for me [url=https://cheapessaywriteronlineservices.com/]which question can help a writer revise an argumentative essay[/url] essay writer helper

 9. HaaryWex

  21/04/2023 at 01:58

  You revealed that superbly!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]essay writting service[/url] writing a college admission essay [url=https://essaywritingservicetop.com/]writing an essay introduction[/url] cover letter writing service

 10. HaaryWex

  21/04/2023 at 21:06

  Whoa lots of great data!
  [url=https://theessayswriters.com/]writing an opinion essay[/url] what ways do i help my family essay [url=https://bestcheapessaywriters.com/]help writing an essay for college[/url] my essay writer login

 11. HaaryWex

  22/04/2023 at 21:08

  Fantastic material. With thanks.
  [url=https://quality-essays.com/]buy essays online[/url] buy essay [url=https://buyanessayscheaponline.com/]buy an essay online[/url] pay to write my essay

 12. HaaryWex

  23/04/2023 at 20:55

  Nicely put. Thanks!
  [url=https://homeworkcourseworkhelps.com/]cpm homework help[/url] do my homework [url=https://helpmedomyxyzhomework.com/]do my math homework[/url] do my college homework

 13. HaaryWex

  24/04/2023 at 18:27

  Truly quite a lot of fantastic material.
  [url=https://studentessaywriting.com/]smart writing service[/url] which essay writing service is the best [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]best essay writing[/url] best resume writing service

 14. HaaryWex

  27/04/2023 at 15:23

  You said it nicely.!
  [url=https://studentessaywriting.com/]letter writing service[/url] writing a college essay [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]essay writing[/url] best essay writing service review

 15. HaaryWex

  28/04/2023 at 14:27

  You actually revealed it perfectly!
  [url=https://researchproposalforphd.com/]write my research paper[/url] research paper writing service [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]college term papers[/url] write my research paper for me

 16. HaaryWex

  29/04/2023 at 13:20

  You made your point pretty well!!
  [url=https://englishessayhelp.com/]free writing assistant[/url] best essay writing service [url=https://essaywritinghelperonline.com/]writing help[/url] write my essay

 17. HaaryWex

  30/04/2023 at 12:13

  Regards, Loads of material!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]dissertation abstracts[/url] dissertations [url=https://dissertationwritingtops.com/]doctoral dissertation[/url] dissertation writing service

 18. HaaryWex

  01/05/2023 at 11:36

  Cheers. An abundance of facts!
  [url=https://quality-essays.com/]buy essays cheap[/url] buy an essay online [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay for essay reviews[/url] buy essay online

 19. HaaryWex

  04/05/2023 at 16:32

  You actually explained it terrifically.
  [url=https://argumentativethesis.com/]argumentative thesis[/url] writing a thesis statement [url=https://bestmasterthesiswritingservice.com/]thesis titles[/url] doctoral thesis

 20. HaaryWex

  05/05/2023 at 15:13

  Whoa a good deal of terrific info!
  [url=https://quality-essays.com/]buy essays online[/url] order essay [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay someone to write my college essay[/url] order essay

 21. HaaryWex

  06/05/2023 at 14:29

  With thanks. Excellent stuff!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]article writing service[/url] college application essay writing service [url=https://essaywritingservicetop.com/]essay writing service reddit[/url] essay writting service

 22. HaaryWex

  07/05/2023 at 13:56

  With thanks! Fantastic stuff.
  [url=https://phdthesisdissertation.com/]doctoral dissertation[/url] dissertation help [url=https://writeadissertation.com/]dissertation writer[/url] dissertation help

 23. HaaryWex

  10/05/2023 at 09:13

  You reported it well!
  [url=https://quality-essays.com/]pay to write paper[/url] buy essay [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay for paper[/url] pay for essay papers

 24. HaaryWex

  11/05/2023 at 07:58

  Nicely put. Regards.
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]do my finance homework[/url] my homework [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]reddit do my homework[/url] pay to do my homework

 25. HaaryWex

  12/05/2023 at 06:44

  Good knowledge. Appreciate it!
  [url=https://dissertationwritingtops.com/]dissertation abstracts international[/url] dissertation abstracts [url=https://helpwritingdissertation.com/]phd dissertation help[/url] dissertation abstracts international

 26. HaaryWex

  13/05/2023 at 05:29

  Thanks a lot, Useful stuff.
  [url=https://homeworkcourseworkhelps.com/]do my chemistry homework[/url] coursework [url=https://helpmedomyxyzhomework.com/]do my homework for money[/url] homework help cpm

 27. HaaryWex

  14/05/2023 at 04:02

  Kudos! Valuable stuff!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]dissertation abstracts international[/url] dissertation def [url=https://dissertationwritingtops.com/]phd dissertation[/url] dissertation abstracts international

 28. HaaryWex

  15/05/2023 at 03:08

  Incredible all kinds of valuable information.
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]best essay writing service in usa[/url] best research paper writing service [url=https://essaywritingservicetop.com/]online check writing service[/url] top ten essay writing services

 29. HaaryWex

  16/05/2023 at 02:52

  Terrific info. Kudos.
  [url=https://studentessaywriting.com/]best executive resume writing service[/url] college paper writing service [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]writing a narrative essay[/url] custom writing service

 30. HaaryWex

  17/05/2023 at 00:58

  Many thanks. I value it!
  [url=https://payforanessaysonline.com/]pay to write paper[/url] pay to write my essay [url=https://buycheapessaysonline.com/]pay for research paper[/url] pay to write paper

 31. HaaryWex

  17/05/2023 at 22:15

  Very good facts. With thanks.
  [url=https://writingpaperforme.com/]how to write a paper[/url] research paper writers [url=https://custompaperwritersservices.com/]lined writing paper[/url] how to write a conclusion for a research paper

 32. HaaryWex

  18/05/2023 at 18:57

  Good postings. Cheers!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]essay writing topics in english[/url] linkedin writing service [url=https://essaywritingservicetop.com/]best essay writing service reviews[/url] best essay writing service

 33. HaaryWex

  19/05/2023 at 15:28

  Whoa tons of superb material.
  [url=https://quality-essays.com/]pay for papers[/url] buy an essay online [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay someone to write my college essay[/url] buy essays online

 34. HaaryWex

  20/05/2023 at 12:07

  Thanks a lot! An abundance of knowledge!
  [url=https://researchproposalforphd.com/]research paper helper[/url] term paper help [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]research proposal apa[/url] parts of a research proposal

 35. HaaryWex

  21/05/2023 at 09:00

  Nicely put. Appreciate it!
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]do my essay free[/url] what should i write my college essay about [url=https://theessayswriters.com/]write my thesis for me[/url] essay writer website

 36. HaaryWex

  22/05/2023 at 05:48

  Whoa lots of great knowledge!
  [url=https://bestpaperwritingservice.com/]pay someone to write a paper[/url] best paper writing services [url=https://bestonlinepaperwritingservices.com/]best paper writing services[/url] pay to write paper

 37. HaaryWex

  23/05/2023 at 02:37

  Awesome tips. Thank you!
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]cheap essay service[/url] college essays writing [url=https://essaywritingservicetop.com/]writing an essay[/url] essay writing services

 38. HaaryWex

  24/05/2023 at 17:30

  Many thanks, Useful information!
  [url=https://service-essay.com/]pay for college papers[/url] custom paper [url=https://custompaperwritingservices.com/]custom papers[/url] pay someone to write paper

 39. HaaryWex

  25/05/2023 at 17:46

  Thanks. Useful information.
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]wikipedia writing service[/url] essay help service [url=https://essaywritingservicetop.com/]paper writing services legitimate[/url] research paper writing services

 40. HaaryWex

  26/05/2023 at 16:54

  Truly loads of terrific tips!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]dissertation meaning[/url] dissertation [url=https://dissertationwritingtops.com/]dissertation writing services[/url] dissertation help

 41. HaaryWex

  27/05/2023 at 15:56

  Whoa quite a lot of excellent tips!
  [url=https://ouressays.com/]college term papers[/url] research paper writer services [url=https://researchpaperwriterservices.com/]research paper services[/url] custom research paper writing services

 42. HaaryWex

  28/05/2023 at 15:23

  With thanks. A good amount of advice!
  [url=https://service-essay.com/]paper writing service[/url] buying papers for college [url=https://custompaperwritingservices.com/]graduate paper writing service[/url] pay for paper

 43. HaaryWex

  29/05/2023 at 14:31

  Thanks! I value this!
  [url=https://service-essay.com/]paper writing service reviews[/url] paper writing service reviews [url=https://custompaperwritingservices.com/]custom handwriting paper[/url] best paper writing services

 44. HaaryWex

  30/05/2023 at 13:54

  Whoa all kinds of excellent tips.
  [url=https://essaytyperhelp.com/]assignment help[/url] essay writing help [url=https://helptowriteanessay.com/]cheap essay help[/url] paperhelp

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Музика

„Тафталиџе шафл“ на Влатко Стефановски номиниран за европската награда „Импала“

Published

on

By

Албумот на познатиот македонски музичар Влатко Стефановски – „Тафталиџе шафл“ (Taftalidze Shuffle) се најде помеѓу 25-те номинирани албуми од сите делови на Европа за 11-то издание на наградата „Импала“.

„Тафталиџе шафл“, објавен за најголемата регионална дискографска куќа „Croatia Records“ е номиниран за најдобар албум од страна на членовите на Регионалното здружение на независни дискографи (РУНДА). 

„Оваа година списокот вклучува 25 врвни албуми. Ова е одличен начин да се посочат одлични музичари што доаѓаат од разни делови на Европа. 2020 година беше тешка година, но оваа листа на номинирани е ветер во грб за добар почеток на 2021 година“, вели извршниот директор на „Импала“, Хелен Смит.

Номинираните албуми носат разновидни музички стилови кои се движат од фински поп до француска електроника, преку балканска ска-музика и дански блуз па сè до еклектичен музички израз на номинираните британски изведувачи.

„Тафталиџе шафл“ е ново студиско издание на македонскиот виртуоз посветен на неговото Скопје и неговото маало Тафталиџе, кое има посебно место во неговото срце. Авторството на музиката, текстовите и аранжманите, како и продукцијата на сите 9 песни, ги потпишува самиот Влатко. 

Continue Reading

Музика

„Среќна годишнина, пријателке“: Адел одбележа 10 години од наградуваниот албум „21“

Published

on

By

Пејачката Адел ја одбележа 10-годишнината од својот наградуван албум „21“, но сè уште нема информации кога би можел да биде објавен новиот албум.

Британската кантавторка го објави својот втор студиски албум на 24 јануари 2011 година, создавајќи ги хитовите како „Rolling In The Deep“, „Set Fire To The Rain“, „Rumor Has It“ и „Someone Like You“.

Добитничка е на британската награда за албум на годината како и Греми награда за најдобар албум во 2012 година.

Насловите на албумите на Адел се нејзините години во периодот на продукција. Дебитантскиот албум е наречен „19“ и е објавен во 2008 година, а последниот албум Адел го издаде во 2015 година, за кој повторно освои Греми награда.

Нејзините обожаватели повеќе од 5 години го чекаат четвртиот албум, а иако ѕвездата потврдила дека истиот е во подготовки, сè уште нема детали за тоа кога би можел да биде објавен.

Одбележувајќи ја годишнината од „21“, пејачката напишала на Инстаграм:

„Среќна 10-годишнина, пријателке. Лудо е колку малку се сеќавам како беше и како се чувствував пред 10 години“.

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk