Connect with us

Музика

„Среќна годишнина, пријателке“: Адел одбележа 10 години од наградуваниот албум „21“

Published

on

Пејачката Адел ја одбележа 10-годишнината од својот наградуван албум „21“, но сè уште нема информации кога би можел да биде објавен новиот албум.

Британската кантавторка го објави својот втор студиски албум на 24 јануари 2011 година, создавајќи ги хитовите како „Rolling In The Deep“, „Set Fire To The Rain“, „Rumor Has It“ и „Someone Like You“.

Добитничка е на британската награда за албум на годината како и Греми награда за најдобар албум во 2012 година.

Насловите на албумите на Адел се нејзините години во периодот на продукција. Дебитантскиот албум е наречен „19“ и е објавен во 2008 година, а последниот албум Адел го издаде во 2015 година, за кој повторно освои Греми награда.

Нејзините обожаватели повеќе од 5 години го чекаат четвртиот албум, а иако ѕвездата потврдила дека истиот е во подготовки, сè уште нема детали за тоа кога би можел да биде објавен.

Одбележувајќи ја годишнината од „21“, пејачката напишала на Инстаграм:

„Среќна 10-годишнина, пријателке. Лудо е колку малку се сеќавам како беше и како се чувствував пред 10 години“.

Continue Reading
45 Comments

45 Comments

 1. NathanHoise

  10/04/2023 at 03:08

  Whoa quite a lot of amazing information.
  hire someone to write a book for me essay writer for cheap do my essay reddit

 2. Scottraf

  10/04/2023 at 13:56

  Terrific forum posts, Thanks!
  download online casino [url=https://bestonlinecasinoreal.us/]chumba online casino[/url] online casino australia

 3. HaaryWex

  14/04/2023 at 20:55

  You actually expressed it exceptionally well!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]best resume writing service 2020[/url] good essay writing service [url=https://essayservicehelp.com/]essay writing website[/url] top ten essay writing services

 4. HaaryWex

  15/04/2023 at 21:56

  Amazing material. Thanks a lot.
  [url=https://essaypromaster.com/]lined writing paper[/url] pay someone to write a paper [url=https://paperwritingservicecheap.com/]how to write an abstract for a research paper[/url] persuasive essay writer

 5. HaaryWex

  16/04/2023 at 22:54

  You actually revealed this exceptionally well.
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]buy dissertations[/url] cheap dissertation help [url=https://dissertationwritingtops.com/]order dissertation[/url] dissertation writers

 6. HaaryWex

  17/04/2023 at 23:43

  Amazing many of amazing advice.
  [url=https://ouressays.com/]term paper[/url] buy a term paper [url=https://researchpaperwriterservices.com/]buying term papers[/url] research papers help

 7. HaaryWex

  19/04/2023 at 02:01

  Amazing data, Thanks a lot.
  [url=https://essaypromaster.com/]paper writers for hire[/url] writing my paper for me [url=https://paperwritingservicecheap.com/]paper writers for college[/url] essay writers online

 8. HaaryWex

  20/04/2023 at 03:56

  Truly quite a lot of useful facts!
  [url=https://quality-essays.com/]pay for someone to write essay[/url] cheap essay papers for sale [url=https://buyanessayscheaponline.com/]pay to write essay[/url] pay to write paper

 9. HaaryWex

  21/04/2023 at 03:37

  Thanks a lot, Great information.
  [url=https://ouressays.com/]writing term papers[/url] proposal writing services [url=https://researchpaperwriterservices.com/]buy a research paper for college[/url] online proposal

 10. HaaryWex

  21/04/2023 at 23:12

  Kudos! Quite a lot of stuff!
  [url=https://ouressays.com/]term paper help[/url] write my research paper [url=https://researchpaperwriterservices.com/]write my research paper for me[/url] research paper writing service

 11. HaaryWex

  22/04/2023 at 23:13

  This is nicely expressed. !
  [url=https://researchproposalforphd.com/]write my research paper[/url] term papers [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]research proposals[/url] research paper helper

 12. HaaryWex

  23/04/2023 at 22:58

  With thanks! Fantastic stuff.
  [url=https://essaypromaster.com/]how to write an apa paper[/url] essay writer website [url=https://paperwritingservicecheap.com/]paper writing service[/url] how to write an analysis paper

 13. HaaryWex

  24/04/2023 at 20:05

  Cheers. Good stuff.
  [url=https://essaywritingservicehelp.com/]best research paper writing service[/url] academic essay writing [url=https://essaywritingservicebbc.com/]cheap essay service[/url] best custom essay writing service

 14. HaaryWex

  27/04/2023 at 17:27

  Cheers! Quite a lot of advice.
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]phd dissertation writing[/url] best dissertation [url=https://dissertationwritingtops.com/]dissertation writers[/url] dissertation def

 15. HaaryWex

  28/04/2023 at 16:30

  Superb write ups. Regards.
  [url=https://essaytyperhelp.com/]the college essay guy[/url] help me write my essay [url=https://helptowriteanessay.com/]essaytyper[/url] essays help

 16. HaaryWex

  29/04/2023 at 15:23

  Awesome posts. With thanks!
  [url=https://argumentativethesis.com/]working thesis[/url] thesis statement meaning [url=https://bestmasterthesiswritingservice.com/]good thesis[/url] define thesis statement

 17. HaaryWex

  30/04/2023 at 14:15

  You reported it wonderfully!
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]online essay writers[/url] essay writer [url=https://theessayswriters.com/]write my thesis for me[/url] write my paper for me

 18. HaaryWex

  01/05/2023 at 13:39

  You actually explained it superbly!
  [url=https://englishessayhelp.com/]help me write my essay[/url] essay writing help [url=https://essaywritinghelperonline.com/]help me write an essay[/url] buy essay

 19. HaaryWex

  04/05/2023 at 18:35

  You said this terrifically!
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]pay to do my homework[/url] cpm homework help [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]do my chemistry homework[/url] reddit do my homework

 20. HaaryWex

  05/05/2023 at 17:13

  Fantastic stuff. Thank you.
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]best online essay writing services[/url] professional paper writing service [url=https://essayservicehelp.com/]essay services[/url] writing services for college papers

 21. HaaryWex

  06/05/2023 at 16:39

  Appreciate it. A good amount of data.
  [url=https://homeworkcourseworkhelps.com/]do my homework[/url] do my homework [url=https://helpmedomyxyzhomework.com/]do my homework for free[/url] homework help cpm

 22. HaaryWex

  07/05/2023 at 15:58

  Many thanks! Very good stuff.
  [url=https://studentessaywriting.com/]writing a personal essay[/url] paper writing service [url=https://essaywritingserviceahrefs.com/]best executive resume writing service[/url] college application essay writing service

 23. HaaryWex

  09/05/2023 at 12:13

  Nicely put. Thank you!
  [url=https://theessayswriters.com/]essay writers[/url] write my essay [url=https://bestcheapessaywriters.com/]essay writer review[/url] write my thesis for me

 24. HaaryWex

  10/05/2023 at 11:10

  You said this effectively.
  [url=https://customthesiswritingservice.com/]research thesis[/url] thesis binding [url=https://writingthesistops.com/]good thesis[/url] thesis binding

 25. HaaryWex

  11/05/2023 at 09:59

  Thanks. Excellent stuff!
  [url=https://payforanessaysonline.com/]pay for essays[/url] buy essay papers [url=https://buycheapessaysonline.com/]pay for essay online[/url] buy essay online

 26. HaaryWex

  12/05/2023 at 08:43

  Truly lots of fantastic material.
  [url=https://researchproposalforphd.com/]thesis proposal[/url] write my research paper [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]term paper help[/url] writing proposal

 27. HaaryWex

  13/05/2023 at 07:31

  Amazing lots of good information.
  [url=https://theessayswriters.com/]make an essay[/url] write essay [url=https://bestcheapessaywriters.com/]write paper for me[/url] essay writers online

 28. HaaryWex

  14/05/2023 at 06:00

  With thanks! I enjoy it!
  [url=https://payforanessaysonline.com/]buy essay[/url] pay someone to write your paper [url=https://buycheapessaysonline.com/]pay for paper[/url] buy essay papers

 29. HaaryWex

  15/05/2023 at 05:12

  You explained it perfectly!
  [url=https://researchproposalforphd.com/]proposal research[/url] research proposal apa [url=https://writingresearchtermpaperservice.com/]research proposal[/url] term paper help

 30. HaaryWex

  16/05/2023 at 04:52

  Kudos, Numerous write ups.
  [url=https://ouressays.com/]proposal essay[/url] research paper services [url=https://researchpaperwriterservices.com/]parts of a research proposal[/url] research paper writers

 31. HaaryWex

  17/05/2023 at 02:51

  You stated this exceptionally well!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]letter writing service[/url] best paper writing service [url=https://essayservicehelp.com/]paper writing services for college students[/url] writing an analytical essay

 32. HaaryWex

  18/05/2023 at 00:01

  Kudos! I enjoy this.
  [url=https://essaywritingservicelinked.com/]essay writing service blog[/url] grad school essay writing service [url=https://essaywritingservicetop.com/]writing essays services[/url] essay writing

 33. HaaryWex

  18/05/2023 at 20:45

  You revealed it adequately!
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]do my programming homework[/url] do my math homework for me [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]my homework[/url] homework help

 34. HaaryWex

  19/05/2023 at 17:16

  You reported that adequately!
  [url=https://essayssolution.com/]do my essay[/url] persuasive essay writer [url=https://cheapessaywriteronlineservices.com/]write my essay for free[/url] write this essay for me

 35. HaaryWex

  20/05/2023 at 13:57

  Beneficial content. Kudos.
  [url=https://bestpaperwritingservice.com/]buy a paper[/url] buying papers for college [url=https://bestonlinepaperwritingservices.com/]best paper writing services[/url] best college paper writing service

 36. HaaryWex

  21/05/2023 at 10:45

  Kudos, A good amount of info!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]write paper service[/url] professional essay writing service [url=https://essayservicehelp.com/]online essay writing services[/url] research paper writing services

 37. HaaryWex

  22/05/2023 at 07:38

  Thank you! Loads of content!
  [url=https://hireawriterforanessay.com/]write essay[/url] who can write my essay [url=https://theessayswriters.com/]write my essay for me[/url] writing a personal essay

 38. HaaryWex

  23/05/2023 at 04:26

  Information clearly utilized..
  [url=https://service-essay.com/]custom papers[/url] pay someone to write a paper [url=https://custompaperwritingservices.com/]paper writing services[/url] custom paper

 39. HaaryWex

  24/05/2023 at 19:49

  You made your position very nicely!!
  [url=https://ouressays.com/]thesis proposal[/url] research proposal apa [url=https://researchpaperwriterservices.com/]elements of a research proposal[/url] research proposal

 40. HaaryWex

  25/05/2023 at 19:48

  Info effectively applied..
  [url=https://topswritingservices.com/]seo article writing service[/url] best assignment writing service [url=https://essaywriting4you.com/]best resume writing service[/url] free essay writing service

 41. HaaryWex

  26/05/2023 at 18:56

  You actually said it wonderfully!
  [url=https://domyhomeworkformecheap.com/]can you do my homework[/url] do my chemistry homework [url=https://domycollegehomeworkforme.com/]do my homework for money[/url] do my college homework

 42. HaaryWex

  27/05/2023 at 17:59

  Terrific posts. Many thanks!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]essay writer help[/url] case study writing service [url=https://essayservicehelp.com/]essay writing help[/url] paper writing service

 43. HaaryWex

  28/05/2023 at 17:26

  Cheers, A lot of information!
  [url=https://helpwithdissertationwriting.com/]definition of dissertation[/url] definition of dissertation [url=https://dissertationwritingtops.com/]dissertation proposal[/url] dissertation proposal

 44. HaaryWex

  29/05/2023 at 16:38

  Awesome postings. Thanks a lot!
  [url=https://writinganessaycollegeservice.com/]paper writing service college[/url] executive resume writing service [url=https://essayservicehelp.com/]writing an essay introduction[/url] research paper writing service

 45. HaaryWex

  30/05/2023 at 15:58

  Amazing forum posts, Regards.
  [url=https://bestpaperwritingservice.com/]custom research paper writing services[/url] buy a paper [url=https://bestonlinepaperwritingservices.com/]buy a paper for college[/url] pay for research paper

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Музика

„Тафталиџе шафл“ на Влатко Стефановски номиниран за европската награда „Импала“

Published

on

By

Албумот на познатиот македонски музичар Влатко Стефановски – „Тафталиџе шафл“ (Taftalidze Shuffle) се најде помеѓу 25-те номинирани албуми од сите делови на Европа за 11-то издание на наградата „Импала“.

„Тафталиџе шафл“, објавен за најголемата регионална дискографска куќа „Croatia Records“ е номиниран за најдобар албум од страна на членовите на Регионалното здружение на независни дискографи (РУНДА). 

„Оваа година списокот вклучува 25 врвни албуми. Ова е одличен начин да се посочат одлични музичари што доаѓаат од разни делови на Европа. 2020 година беше тешка година, но оваа листа на номинирани е ветер во грб за добар почеток на 2021 година“, вели извршниот директор на „Импала“, Хелен Смит.

Номинираните албуми носат разновидни музички стилови кои се движат од фински поп до француска електроника, преку балканска ска-музика и дански блуз па сè до еклектичен музички израз на номинираните британски изведувачи.

„Тафталиџе шафл“ е ново студиско издание на македонскиот виртуоз посветен на неговото Скопје и неговото маало Тафталиџе, кое има посебно место во неговото срце. Авторството на музиката, текстовите и аранжманите, како и продукцијата на сите 9 песни, ги потпишува самиот Влатко. 

Continue Reading

Музика

Сега и официјално – Васил Гарванлиев е нашиот овогодишен претставник на „Евровизија 2021“

Published

on

By

Македонската Радио-Телевизија, како носител на лиценцата за учество на „Евровизија“ одлучи наш претставник на овој престижен музички натпревар и годинава да биде Васил Гарванлиев.

„Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја дава одговорноста и можноста да бидам нашиот, македонски преставник годинава на „Евровизија“ во Ротердам. Верувам, ве сакам, ќе пеам за сите вас ама и вие да запеете со мене! Со душа чекам да ги споделам со вас нашите планови како македонски тим за „Евровизија 202“, напиша Васил на својот профил на Фејсбук.

„Во 2019-та застанав гордо зад нашата Тамара, како дел од македонскиот евровизиски тим, а изминатата 2020-та ви ја посветив на сите вас, како официјален македонски преставник, но поради пандемијата на коронавирусот „Евровизија“ лани не се одржа. Еве сега, во 2021-та ја користам мојата животна приказна, за да ви го подарам срцето на дланка преку мојот глас. И им порачувам на сите сонувачи: верувај, сонувај и не се предавај! Вистината, трудот, енергијата, и чистата љубов секогаш победуваат. Сите имаме своја Приказна и Патека која е наша Судбина, и време е ова темно и тешко секојдневие да го исполниме со светлина, љубов и чиста енергија“, вели Васил Гарванлиев.

МРТ пристапува кон избор на нова песна за Васил Гарванлиев и ги повикува сите заинтересирани страни да ги понудат своите музички проекти на следната е-маил адреса: eurosong.macedonia@gmail.com, најдоцна до 27-ти јануари 2021 година.

Јавниот повик е достапен на веб страницата на МРТ, преку следниот ЛИНК.

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk