Connect with us

Кулинарство

Здраво, брзо и евтино: Рецепт за наједноставно рижото како од ресторан – готово за 15 минути

Published

on

Омилениот зеленчук и ориз ви се доволни за оброк за паметење.

Рижотото се подготвува многу брзо, а вака подготвено ќе биде превкусно и ќе посакате повторно да им го послужите на пријателите или вашето семејство.

Подготовка:

Оризот задолжително измијте го со ладна вода. Во тава со капак ставете една лажица масло за јадење и кратко пропржете го оризот.

Во друг сад на оган, ставете 2 шолји вода, додадете малку мешан сув зачин, а кога ќе проврие прелијте го оризот со течноста, па помешајте, а потоа намалете ја температурата на минимум и поклопете ја тавата со капак.

Гответе 10-12 минути без отворање на капакот.

Додека оризот се вари, во друго тенџере ставете малку масло за јадење, па пропржете замрзнат или свеж зеленчук по вкус, на пример мешавина од морков, пченка, грашок, црвена пиперка, па пржете 8-10 минути.

Откако ќе го направите тоа, во садот додадете го и оризот.

Промешајте убаво за да се соединат оризот и зеленчукот и додадете зачини по желба.

Пријатно јадење!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Кулинарство

Рецепт за вкусна традиционална храна! Еве како да направите сарма на едноставен начин

Published

on

By

Од кисела зелка можат да се направат разни јадења, но она што можеби Македонците најмногу го сакаат се сармите.

Традиционална храна која се прави од кисела зелка и мелено месо, а се послужува за ручек, но и на свечените трпези, како што се славската и новогодишната.

Состојки:

– 12 поголеми листови зелка
– 1кг. мелено месо
– 100гр. ориз
– 1 главица кромид
– сол
– бибер
– суви зачини
– сланина

Подготовка:

На малку масло пропржете го ситно исецканиот кромид, додадете го месото и зачините. Кога ќе се испржи месото додадете го оризот и пржете уште 5 минути. Ако сакате додадете и сецкана сланина. Завиткајте ја сармата во лист од зелка, така што листот ќе го ставите на рака, одозгора ставете една или две лажици од месото, а потоа преклопете од двете страни и завиткајте ја. Правете го тоа додека не ги потрошите состојките.

Наредете ја сармата во тенџере и полијте ја со вода. Кога ќе се свари, направете запршка така што на малку масло ќе пропржите брашно и зачинска пиперка и додадете вода од сармата. Потоа истурете ја запршката во сармата и варете уште 10 минути. 

Continue Reading

Тренд

Copyright © 2020 Avenue.mk